İmplant

İmplant

Dişlerinizin çeşitli nedenlerden ötürü kaybedilmesi sonucu çiğneme fonksiyonunuzda kayıp, Diş estetiğinizde kayıp ve diş çevre dokularınızın atrofiye olması gibi problemler oluşmaktadır. Eksilen dişlerinizin estetik ve çiğneme fonksiyonunun tekrar sağlanması amacıyla Titanyumdan üretilen yapay diş köklerine dental implant adı verilir. Dental implantların yerleştirilmesi ile sağlıklı dişlerinize herhangi bir zarar verilmeden sadece eksik dişinizin yerine implant üstü porselenlerle estetik ve form, fonksiyon sağlanabilir. Yeterli kemik genişliği varsa tek diş veya çoklu diş eksikliklerinde herkese implant uygulanabilir. Günümüzün Gelişen Teknolojisi sayesinde minimal invaziv tekniklerle ileri yaşlardaki hastalara da uygulanabilmekteyken kemik gelişimi tamamlanmamış hastalara uygulanamaz.

İmplant Cerrahisi 10 – 15 dk süren bir işlemdir.Bu işlemde implantın yapılacağı bölge, lokal anestezi ile hastanın hiçbir şey hissetmeyeceği derin bir anestezi sağlanarak uyuşturulur. İşlem sonrasında kullanılması gereken ilaçlar ve uygulanması gereken kurallar hastaya anlatılıp hasta gönderilir. 3, 4 veya 6 ay sonra hastanın protez yapımı için hasta çağrılır ve implantüstü protez yapımı 1 veya 2 hafta içinde tamamlanır.

EĞER UYGUN KEMİK MEVCUTSA VE HASTA SİSTEMİK METABOLİK OLARAK SAĞLIKLI İSE IMMEDIAT YÜKLEME YANİ BEKLEME SÜRECİ OLMADAN İMPLANT ÜSTÜ PORSELENLERİN YÜKLENMESİ MÜMKÜN OLMAKTADIR.

İmplant uygulanacak bölgedeki kemik yetersizse implant yapımından önce veya implant yapımı sırasında hastanın kendisinden alınan veya dışarıdan alınan greft materyalleriyle o bölgedeki kemik implant yapımına uygun hale getirilebilir.

WhatsApp Hattı