Sağlık Turizmi

Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

Hastalar protezlerini sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de yaptıracak olurlarsa neredeyse kendi ülkelerindeki fiyatın hemen hemen dörtte birini ödeyerek bu hizmeti almış olurlar.Farklı beklentilere, sınırsız seçenek sunan Türkiye’de; Dünya çapında ünlü 5 yıldızlı oteller, eşsiz butik oteller,hosteller ve bir çok değişik seçenek tarih ve doğa harikalarıyla bütünleşerek ziyaretçilere unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefliyor.

Sağlık dolu termal tesisleri, tertemiz plajları ile sahiller, imparatorlukların mirasını taşıyan tarihi güzellikler, modern metropolleri ile Türkiye sağlık ve turizmi başarılı bir şekilde bir araya getiriyor.

Dünyaca ünlü lüks oteller, Türk misafirperverliği ile sunulan servis, uluslararası standartlarda sağlık ve konaklama tesisleri ziyaretçilerin tedavilerini en rahat koşullarda geçirmeleri amacıyla hizmet veriyor.Özellikle diş tedavilerinin yurt dışında maliyetlerinin yüksek olması ve ülkemizdeki fiyat kalite performansının kalite lehinde olması bizleri cazip hale getiriyor.

Özellikle yurt dışından gelen hastaların Türkiye’de kalacağı süreyi göz önünde bulundurarak implant ve her türlü estetik protezler de dahil olmak üzere tüm diş tedavi hizmetlerinin en hızlı şekilde tamamlanması için tedavi planlaması titizlikle yapılmalıdır.

Ülkemizde verilen tüm diş tedavi hizmetlerinde herhangi bir sorun yaşanması halinde, hastanın memnuniyeti için hizmet tekrarı yapılmalıdır.

Türkiye içerisinde en önemli turistik mekanlardan birisi de İstanbul’dur. Yurt dışından gelen hastaların tedavi süresince konaklama ve turistik yerlerin tanınmasına vesile olmak sektörün gelişimine ciddi katkı sağlayacaktır.

Yurt dışında diş tedavi hizmetlerinin Türkiye’ye göre çok daha pahalı olduğunun farkındayız. Sizleri Diş tedavileri ve turistik amaçlarla kliniğimize davet ediyoruz.

WhatsApp Hattı